ELEKTRYCZNE GITARY

 • Największą gwiazdą ostatniego dnia „Chmielaków Krasnostawskich 2016” będą Elektryczne Gitary. Grupa wystąpi na Scenie w Rynku 21 sierpnia o godz. 20:30.

              Elektryczne Gitary to uznany zespół z ponad 25-letnim stażem, ogromnym dorobkiem muzycznym i artystycznym. Wystarczy wspomnieć takie kultowe albumy jak: „Wielka radość”, „A ty co” czy „Na krzywy ryj”. To z nich pochodzą największe przeboje Elektrycznych Gitar: „Jestem z miasta" „Włosy”, „Dzieci”, „Koniec”, „Co ty tutaj robisz". Popularność przyniosła im również muzyka, którą nagrali do polskich kultowych filmów: „Kiler”, „Kiler-ów 2-óch” czy „Kariera Nikosia Dyzmy”. Do dziś wszystkie wydawnictwa kapeli sprzedały się w nakładzie przekraczającym 1,5 mln egzemplarzy!
              Zespół zagrał ponad tysiąc koncertów w kraju i zagranicą. Występował też na wszystkich największych festiwalach, począwszy od Opola i Sopotu, na „Przystanku Woodstock” i „Cieszanów Rock Festivalu” kończąc. Grupa od początku kariery słynie ze specyficznego poczucia humoru i przewrotnej autoironii, czym przyciąga do siebie kolejne pokolenia fanów. Ich twórczość nazywana jest satyrycznym rock'n'rollem, a występy EG to bardziej happeningi, niż klasyczne koncerty rockowe. W Krasnymstawie będą promować album „Stare jak nowe. 25 przebojów na 25-lecie” - podsumowujący ich dotychczasową działalność.
              Elektryczne Gitary od wielu lat występują w niezmienionym składzie: Kuba Sienkiewicz (wokal, gitara), Piotr Łojek (instrumenty klawiszowe), Aleksander Korecki (saksofony), Tomek Grochowalski (gitara basowa), Leon Paduch (perkusja) i Jacek Wąsowski (gitara). Liderem zespołu jest Kuba Sienkiewicz. Postać niezwykle twórcza i charyzmatyczna, autor płyt solowych, okazjonalnie aktor, aktywny również na scenie kabaretowej. A poza sceną lekarz neurolog z tytułem naukowym doktora. 

Wszyscy artyści

 • ELEKTRYCZNE GITARY

  Największą gwiazdą ostatniego dnia „Chmielaków Krasnostawskich 2016” będą Elektryczne Gitary. Grupa wystąpi na Scenie w Rynku 21 sierpnia o godz. 20:30.

 • BEDNAREK

  W piątek, 19 sierpnia Scena Rynek wybrzmi rytmami reggae dzięki koncertowi Kamila Bednarka. Początek wydarzenia o godz. 21.00.

 • EWELINA LISOWSKA

  W sobotę, 20 sierpnia na chmielakowej Scenie w Rynku wystąpi jedna z najpopularniejszych popowych wokalistek młodego pokolenia – Ewelina Lisowska.

 • ENCLOSE

  Meksykańsko-polski zespół rockowy, którego frontmanem jest pochodzący z Meksyku wokalista/kompozytor oraz zwycięzca „The Voice of Poland 2014” Juan Carlos Cano. 

 • LARI LU

  W niedzielę o 17.30 zachęcamy do wzięcia udziału w wyjątkowej muzycznej podróży, przepełnionej pięknymi dźwiękami i urzekającymi tekstami, w którą na Scenie Rynek zabierze Was Lari Lu! 

 • ANIA SZARMACH feat. FRANK MCCOMB

  Dnia 19 sierpnia o godz. 17:45 na Scenie Rynek 46. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów najpiękniejsze kompozycje ze swoich repertuarów wykonają Ania Szarmach i Frank McComb. 

 • MEEK, OH WHY?

  W chmielakowy piątek o godz. 19.15 publiczność przed gwiazdą wieczoru – Bednarkiem rozgrzeje Meek, Oh Why?.

 • HOLLY BLUE

  Trzeciego dnia imprezy o godzinie 16:30 na Scenie Rynek zaprezentuje się obiecujące zespół popowy Holly Blue.

 • NOCNY SUPERSAM

  W niedzielę o godz. 15:30 na Scenie Rynek wystąpi niezwykle ciekawy zespół Nocny Supersam.

 • STONEHENGE

  W niedzielę na Scenie Rynek o godz. 18.45 w muzyczną podróż dookoła świata zabierze nas zespół Stonehenge.

 • TRIO „Gdzie diabeł nie może…”

  Niedzielę na chmielakowej Scenie Rynek o godz. 14:00 otworzy widowisko „Żyj kolorowo”.

 • Darek Bernatek

  W piątek w godzinach 15:45-16:30 Scena Rynek będzie należała do Darka Bernatka.

 • Piotr Jaremek

  Część artystyczna 46. Ogólnopolskiego Święta Chmielarzy i Piwowarów rozpocznie się o godz. 15.00 na Scenie Rynek, występem Piotra Jaremka. 

 • Janek Samołyk

  Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej.

 • Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

  W tym roku fanów jazzu uczestniczących w „Chmielakach Krasnostawskich" zapraszamy w nowe miejsce. Koncert „Jazzsoul.pl z pianką" po raz pierwszy odbędzie się na scenie usytuowanej przed odrestaurowanym Dworkiem Starościńskim.

 • Disco Solo z chórem

  W piątek 19 sierpnia o godz. 16.30 na Scenie Rynek wystąpi wokalista Łukasz Jemioła z towarzyszeniem chóru złożonego z rozśpiewanej krasnostawskiej młodzieży.

 • Królowe Soulu

  W sobotę o godz. 15:00 Sceną Rynek zawładną Królowe Soulu. Królowe Soulu to projekt opierający się na muzyce soul i r’n’b, a właściwie na utworach największych div tych gatunków.